| Тип корпуса | 1U rack |
| Количество слотов памяти | DDR3*12 |
| Мощность | 460 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.08 м3 |
| Вес без упаковки | 10 кг |
| Вес в упаковке | 15.60 кг |
| Тип памяти | |
| DDR3 1333 | да |
| DDR3 1600 | да |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA | да |
| Наличие USB 2.0 | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 1 |
| PCI-Express 3.0 16x | 1 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 2.0 | 7 |
| COM | 2 |
| RJ45 | 4 |
Included Items:
(1) Intel® Server Board S2400BB4 with 12 DIMM support in 1U chassis (1) Standard control panel (1) Front 1xVGA and 2xUSB in dedicated tray (1) 8x2.5” HDD support (1) Blue Storage Activation key - 8 SATA ports (2) SFF8087 cables preinstalled (2) CPU heatsinks (2) risers: 1x16 PCIe FHHL external slots, plus internal slot for SAS module (2) 460W AC Power Supply (1) Power distribution board for second Power Supply (1) Full Intel® Remote Management Module 4 (key and NIC) preinstalled (1) Value rail kit