| Тип корпуса | 4U rack |
| Чипсет | Intel C612 Express |
| Socket | LGA2011-3 |
| CPU's | Xeon DP |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Частота работы оперативной памяти | 2133/1866/1600 МГц |
| Memory features | RDIMM/LRDIMM |
| Количество слотов памяти | 24 |
| Система охлаждения | 2x 80mm hot-swap rear exhaust cooling fans |
| Цвет | Черный |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.23 м3 |
| Вес без упаковки | 35 кг |
| Вес в упаковке | 38.80 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SAS | да |
| Наличие SATA 3.0 | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 3 |
| PCI-Express 3.0 16x | 2 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 2.0 | 2 |
| Наличие USB 3.0 | 3 |
| RJ45 | 5 |
| Число отсеков | |
| 3.5" SAS/SATA Hot-swap | 24 |
1. Dual socket R3 (LGA 2011) supports
Intel Xeon processor E5-2600 v3
family; QPI up to 9.6GT/s
2. Up to 1.5TB ECC DDR4 2133MHz;
24x DIMM slots
3. 2x PCI-E 3.0 x16, 3x PCI-E 3.0 x8
Slot 3 &4 occupied by controller
and JBOD expansion port
4. Quad 10GBase-T LAN w/ Intel X540
5. 24x 3.5" Hot-swap SAS3 (with LSI
expander) / SATA3 drive bays; 2x 2.5"
optional Hot-swap drive bays (rear)
6. SAS3 via LSI 3108 AOC (HW RAID)
7. Server remote management: IPMI 2.0
/ KVM over LAN / Media over LAN
8. 2x 80mm hot-swap rear exhaust
PWM fans
9. 920W Redundant Power Supplies
Platinum Level (94%)