| Тип корпуса | 2U rack |
| CPU's | Xeon DP |
| Количество слотов памяти | DDR3*24 |
| Мощность | 920 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.24 м3 |
| Вес без упаковки | 20.70 кг |
| Вес в упаковке | 35 кг |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 1 |
| PCI-Express 3.0 16x | 3 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 2.0 | 2 |
| COM | 1 |
| RJ45 | 4 |
• 2U Storage Server - Expansion / Performance / Flexibility
• Dual Intel® Xeon® processor E5-2600 series; Socket R (LGA 2011)
• 24 Hot-swap 2.5" SAS2 (with LSI expander) / SATA3 HDD Bays;
SATA DOM support
• Hardware RAID controller & JBOD Expansion; RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60
• 24 DIMMs support up to 768GB DDR3 1600MHz* reg. ECC memory
• 3 (x16) PCI-E 3.0 and 1 (x8) PCI-E 3.0 expansion slots
• I/O ports: 4 GbE, 1 Video, 1 COM/Serial, 2 USB 2.0
• System management: Built-in Server management tool
(IPMI 2.0, KVM/media over LAN) with dedicated LAN port
• 3 heavy duty fans w/ optimal fan speed control
• 920W Redundant Platinum Level Power Supplies