Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2312WTTYS 936036 INTEL
Описание товара
| Тип корпуса | 2U rack |
| Socket | LGA2011-3 |
| CPU's | Xeon DP |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Частота работы оперативной памяти | 2133/1866/1600/1333 МГц |
| Количество слотов памяти | 24 |
| Мощность | 1100 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.14 м3 |
| Вес без упаковки | 17 кг |
| Вес в упаковке | 24.50 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA 3.0 | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 4x | 1 |
| PCI-Express 3.0 8x | 6 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Наличие USB 2.0 | 5 |
| COM | 2 |
| RJ45 | 2 |
| Число отсеков | |
| 3.5" SATA Hot-swap | 12 |
Integrated Intel® Server System optimized for storage solutions, Two 10G LAN ports, 12x3.5” Hot Swap SATA HDD support (only 8 SATA ports on board available, requires additional controller for 12 ports, SAS-ready)
- 2U chassis with an Intel® Server Board S2600WTT
- Air duct
- Control panel on rack handle (A2UHANDLKIT)
- No ODD support.
- 12x 3.5” Hot-swap drive support (includes backplane F2U12X35S3HSBP and 8 carriers FXX35HSCAR)
- Three cables: One from each kit AXXCBL800HDHD, AXXCBL875HDHD & AXXCBL950HDHD
- Two CPU heatsinks FXXCA84X106HS
- Redundant and hotswap cooling fans
- Two risers with 3 x8 slots (2xFHFL+ 1xFHHL) (A2UL8RISER)
- Rear-accessible 2x2.5" hot swap drive cage (A2UREARHSDK)
- Power cable to support rear and internal 2.5” drives.
- 3xBBU holder over air duct
- One 1100W AC PSU (AXX1100PCRPS)
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2312WTTYS 936036 INTEL»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2312WTTYS 936036 INTEL»
Задайте вопрос первым.





