Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2208WT2YS 936032 INTEL
Описание товара
| Тип корпуса | 2U rack |
| Socket | LGA2011-3 |
| CPU's | Xeon DP |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Частота работы оперативной памяти | 2133/1866/1600/1333 МГц |
| Количество слотов памяти | 24 |
| Мощность | 1100 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.15 м3 |
| Вес без упаковки | 17 кг |
| Вес в упаковке | 22.60 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 2.0 4x | 1 |
| PCI-Express 3.0 4x | 1 |
| PCI-Express 3.0 8x | 7 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 3.0 | 5 |
| COM | 2 |
| RJ45 | 2 |
| Число отсеков | |
| 2.5" SATA Hot-swap | 8 |
Integrated 2U system featuring an Intel® Server Board S2600WT2 supporting eight 2.5 inch hot-swap drives, dual 1-GbE LAN, 24 DIMMs, and one 1100W redundant-capable power supply; DC power supply option available and sold separately.
Included items: (1) Intel® Server Board S2600WT2 in a 2U chassis, (1) front 1x VGA and 2x USB on a dedicated tray, (1) airduct, (1) standard control panel board FXXFPANEL, (1) ODD bay for CD/DVD drive support, (8) 2.5 inch hot-swap drive carriers FXX25HSCAR, (1) backplane FXX8X25S3HSBP, (2) AXXCBL730HRHD cables, (2) processor heatsinks FXXCA84X106HS, (5) redundant and hot-swap cooling fans, (2) risers with 3x8 PCIe Gen 3 slots on each (2x FHFL 1x FHHL) A2UL8RISER2, (1) riser with 1x8 and 1x4 PCIe Gen 3 slot A2UX8X4RISER, (1) battery backup unit bracket with three mounting locations over the airduct, and (1) 1100W AC power supply FXX1100PCRPS
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2208WT2YS 936032 INTEL»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа WILDCAT PASS 2U R2208WT2YS 936032 INTEL»
Задайте вопрос первым.





