Серверная платформа GRIZZLY PASS 2U R2224GZ4GC4 921971 INTEL
Описание товара
| Тип корпуса | 2U rack |
| Чипсет | Intel C602 |
| Socket | LGA2011 |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Тип оперативной памяти | DDR3 |
| Частота работы оперативной памяти | 1600 МГц |
| Memory features | UDIMM/RDIMM/LRDIMM |
| Количество слотов памяти | 24 |
| Мощность | 750 Вт |
| Количество штук в мастер-кейсе | 1 |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.12 м3 |
| Вес без упаковки | 15 кг |
| Вес в упаковке | 22.90 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA | да |
| Наличие USB 2.0 | да |
| Наличие Serial | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 6 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 2.0 | 4 |
| RJ45 | 4 |
| Число отсеков | |
| 2.5" SATA Hot-swap | 24 |
Included Items: Integrated Intel® Server System with (1) Intel® Server Board S2600GZ4 in a 2U chassis, (1) airduct, (1) Control panel on rack handle, Support for 2x2.5” SSD mounting on airduct, (24) 2.5” Hot Drive Carriers with (3) Hot Swap Backplanes, (8) SFF8087 to SFF8087 cables (7 installed, and 1 in accessory box), (2) risers with 3 x8 slots (2xFHFL 1xFHHL), Redundant and hotswap cooling fans, (2) 750W AC PSU, Full Intel® Remote Management Module 4, (1 set) Value rails, (2) CPU heatsinks
- 16 or 24 2.5” hot-swap hard drives
- Two 750W AC Platinum efficiency common redundant power supplies
- Five 80mm fans for enterprise-level cooling
- Intel® Server Board S2600GZ
- Supports the Intel® Xeon® processor E5-2600 product family
- 24 memory sockets support LR/U/R-DIMMs delivering up to 768 GB of memory capacity
- Two PCIe* Gen3 x24 Super Slots for superb I/O flexibility
- Energy-efficient spread core design with Intel® Efficient Power Technology
- Onboard flash boot support includes eUSB SSD and SATA DOM
- Intel® Trusted Platform Module (Intel® TPM) header for Intel® Trusted Execution Technology (Intel® TXT) support
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа GRIZZLY PASS 2U R2224GZ4GC4 921971 INTEL»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа GRIZZLY PASS 2U R2224GZ4GC4 921971 INTEL»
Задайте вопрос первым.





