Серверная платформа BLACK BEAR PASS 1U R1208BB4GS9 921999 INTEL
Описание товара
| Socket. | LGA1356 |
| Тип корпуса | 1U rack |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Тип оперативной памяти | DDR3 |
| Memory features | UDIMM/RDIMM/LRDIMM |
| Количество слотов памяти | 12 |
| Мощность | 750 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.09 м3 |
| Вес без упаковки | 10 кг |
| Вес в упаковке | 13 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 1 |
| PCI-Express 3.0 16x | 1 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Наличие USB 2.0 | 7 |
| COM | 2 |
| RJ45 | 4 |
Included Items: (1) Intel® Server Board S2400BB4 with 12 DIMM support in 1U chassis, (1) Standard control panel, (1) Front 1xVGA and 2xUSB in ODD bay, (8) 2.5” hot-swap drive carriers, (1) Hot Swap Backplane, (2) SFF8087 cables preinstalled, (2) CPU heatsinks, (2) risers: 1x16 PCIe FHHL external slots, (1) 750W AC Power Supply (FXX750PCRPS), (1) Power distribution board for second Power Supply.
- Integrated 1U rack system featuring the Intel® Server Board S2400BB4
- Supports two Intel® Xeon® processor E5-2400 product family
- Supports up to eight 2.5" hard drives (6G SATA/SAS options)
- Two 460W AC common redundant power supply (80PLUS* Gold efficiency)
- Energy efficient spread core design and integrated power distribution
- 12 memory sockets support LR/U/R-DIMMs delivering up to 384 GB of memory capacity
- Six PCIe* Gen3 slots (1 x16, 1 x8) for superb I/O flexibility
- Onboard flash boot support includes eUSB SSD and SATA DOM
- Intel® Remote Management Module 4 (Intel® RMM4) included
- Intel® Trusted Platform Module (Intel® TPM) header for Intel® Trusted Execution Technology (Intel® TXT) support
- Intel® I/O Expansion Modules supported via dedicated onboard connector
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа BLACK BEAR PASS 1U R1208BB4GS9 921999 INTEL»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа BLACK BEAR PASS 1U R1208BB4GS9 921999 INTEL»
Задайте вопрос первым.





