Серверная платформа 1U SATA RS100-E8-PI2 ASUS
Описание товара
| Тип корпуса | 1U rack |
| Чипсет | Intel C224 |
| Socket | LGA1150 |
| CPU's | Xeon UP |
| Maximum number of CPUs | 1 |
| Тип оперативной памяти | DDR3 |
| Частота работы оперативной памяти | 1600/1333 МГц |
| Memory features | UDIMM |
| Количество слотов памяти | 4 |
| Мощность | 250 Вт |
| Аксессуары в комплекте | 1 x RS100-E8 User's Guide, 1 x Bag of Screws, 1 x AC Power Cable, 1 x RS100-E8 Support DVD, 1 x ASWM ENTERPRISE DVD |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.06 м3 |
| Вес без упаковки | 6.50 кг |
| Вес в упаковке | 9.52 кг |
| Интерфейс | |
| Наличие SATA | да |
| Наличие SATA 3.0 | да |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 16x | 1 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Наличие USB 2.0 | 2 |
| Наличие USB 3.0 | 4 |
| COM | 1 |
| Наличие PS/2 | 1 |
| RJ45 | 3 |
As always, ASUS works hard to deliver servers that offer optimal performance. In this generation, the ASUS RS100-E8-PI2 supports the new Intel® Xeon® E3-1200 v3 processor family, and can operate with great stability at up to 40-degree centigrade sustained ambient temperatures. It is also features an 80 PLUS Bronze power supply for enhanced energy savings and lower power bills. In addition, it offers advanced I/O options, a user-friendly design, and complete remote server management through ASWM Enterprise and ASMB7-iKVM. All of those features make the RS100-E8-PI2 the best server for SMBs.
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа 1U SATA RS100-E8-PI2 ASUS»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа 1U SATA RS100-E8-PI2 ASUS»
Задайте вопрос первым.





