Серверная платформа 1U SAS/SATA RS300-E8-RS4 ASUS
Описание товара
| Тип корпуса | 1U rack |
| Чипсет | Intel C224 |
| Socket | LGA1150 |
| Maximum number of CPUs | 1 |
| Тип оперативной памяти | DDR3 |
| Частота работы оперативной памяти | 1600/1333 МГц |
| Memory features | UDIMM |
| Количество слотов памяти | 4 |
| Версия | Redundant-Power-Capable |
| Мощность | 450 Вт |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.10 м3 |
| Вес без упаковки | 16 кг |
| Вес в упаковке | 17.20 кг |
| Слоты расширения | |
| PCI-Express 3.0 8x | 1 |
| PCI-Express 3.0 16x | 1 |
| Входные/выходные разъемы | |
| Разъем 15pin D-sub | 2 |
| Наличие USB 2.0 | 2 |
| Наличие USB 3.0 | 4 |
| Наличие PS/2 | 1 |
| RJ45 | 5 |
| Число отсеков | |
| 3.5" SATA Hot-swap | 4 |
ASUS makes servers that deliver superior performance. In this generation, the ASUS RS300-E8-RS4 supports the latest Intel® Xeon® E3-1200 v3 processor family with advanced computing power that can easily work at up to sustainable 40 degrees centigrade stress while reducing power loss. In addition, the ASUS RS300-E8-RS4 offers two expansion slots as well as one ASUS PIKE slot, an internal SSD cage for independent OS drive space, and complete remote server management through ASWM Enterprise and ASMB7-iKVM.
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Серверная платформа 1U SAS/SATA RS300-E8-RS4 ASUS»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Серверная платформа 1U SAS/SATA RS300-E8-RS4 ASUS»
Задайте вопрос первым.





