Сервер RH2288/8-3 V3 460R 1X2620V4/16GB/0/4GE HUAWEI
Описание товара
| Тип корпуса | 2U rack |
| Чипсет | Intel C610 |
| Socket | LGA2011-3 |
| Тип процессора | E5-2620V4 |
| Installed CPUs | 1 |
| Maximum number of CPUs | 2 |
| Память | 16 Гб |
| Memory configuration | 1 x 16GB |
| Тип оперативной памяти | DDR4 |
| Версия | Redundant-Power-Capable |
| PSU product code | 02130957 |
| Мощность | 460 Вт |
| Installed PSUs | 1 |
| Maximum number of PSUs | 2 |
| Количество в упаковке | 1 |
| Объем | 0.79 м3 |
| Вес без упаковки | 52 кг |
| Вес в упаковке | 59 кг |
| Parameter Level | 3 |
| Число отсеков | |
| 2.5" SAS/SATA Hot-swap | 8 |
| Форм-фактор материнской платы | |
| EATX | да |
| Размер упаковки | |
| Ширина упаковки | 98 см |
| Глубина упаковки | 120 см |
| Высота упаковки | 67 см |
| Вес упаковки | 59 кг |
New-generation 2U, 2-socket rack server delivers high performance and large storage capacity, and scalability. Ideal for Internet, Big Data, cloud computing, High-Performance Computing (HPC), telecom services, and mission-critical applications. Industry-leading RAID technologies and flexible storage ensure flexible resource expansion. Dynamic Energy Management Technology (DEMT), power capping, and other features cut energy consumption. Black box function and independent Baseboard Management Controller (iBMC) simplify management and maintenance. Meet today’s demands and prepare for the future with Huawei’s flexible, easy-to-manage RH2288H V3 rack server.
Overseas 8*3.5 inch HD Typical Configuration7(1*E5-2620 V4 CPU,1*16GB DIMM,No Raid Card,No HDD,4*GE,1*460W PSU,DVD,Static Rail Kit) [02311RVL / TI9W3HQM]; 460W Platinum AC Power Module - [02130957 / WEPW80013]
Характеристики
-
Производитель
Отзывы о товаре «Сервер RH2288/8-3 V3 460R 1X2620V4/16GB/0/4GE HUAWEI»
Никто пока не оставил отзыв. Вы можете стать первым.
Вопросы и ответы к товару «Сервер RH2288/8-3 V3 460R 1X2620V4/16GB/0/4GE HUAWEI»
Задайте вопрос первым.





